Przewodnik po Łodzi Izabela Kaczanowska

Izabela Kaczanowska


przewodnik miejski po Łodzi

tel. +48 796 512 366
e-mail: izabela [at] kaczanowska info

 
   
 

Lipcowe spacery po Łodzi z przewodnikiem

getto litzmanstadt
Przewodnicy związani z Muzeum Rozproszonym zorganizowali w lipcu 2012 roku 3 spacery tematyczne po Łodzi:
08.07.2012 (niedziela) Kartka z kalendarza
Wydarzenia z dnia 8-ego lipca w latach 1940-44 to pozornie zwykłe chwile zatrzymane w klatce czasu przez skrybów getta. Pozwolą nam one jednak prześledzić jak z roku na rok zmieniała się sytuacja w getcie oraz to, jakimi wydarzeniami żyli jego mieszkańcy. Dowiemy się także jak pojmowano upływ czasu i w jaki sposób nim zarządzano w miejscu, które było osadzone "poza czasem".
Prowadzący: Michał Wyrwa
13.07.2012 (piątek) SECESJA cz. III. Spotkania z architekturą XX wieku
Secesja chodziła różnymi drogami, często przeplatającymi się ze ścieżkami innych stylów. Dzięki uprzejmości Klubu Nauczyciela będziemy mogli się im przyjrzeć na przykładzie zachowanych wnętrz.
Prowadząca: Danuta Niśkiewicz
22.07.2012 (niedziela) Beirat niejedno ma imię
"Mój Beirat potrafi tylko gadać. Samotnie dźwigam moje zadanie i jeśli trzeba, używam siły (...)" - odnosząc się do słów Chaima Rumkowskiego, pokażemy, czym był w getcie beirat i jak funkcjonował, a przede wszystkim: jak wyglądało życie i jak toczyły się gettowe losy osób należących do uprzywilejowanych grup.
Prowadzące: Izabela Kaczanowska, Agnieszka Królikowska
Razem z Agnieszką prowadziłyśmy wycieczkę, której tematem było życie uprzywilejowyanych osób i grup w Litzmannstadt Getto. Była to zmodyfikowana wersja spaceru, który odbył się podczas nocy Muzeów 2012. Uczestniczyło w niej kilkanaście osób, i tradycyjnie, został rozlosowany prezent-niespodzianka.